16PK3300MKC12.5X20
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
16PK3300MKC12.5X20
Part Number : 16PK3300MKC12.5X20
More Information : 16PK3300MKC12.5X20 More Information
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 1.6 A
Height - Seated (Max) : 21.4884 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 720 In Stock
Applications : Wired networking Motor drives Gaming
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Capacitance : 3.3 mF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 16 V
Max Operating Temperature : 85 °C