10YXG560M10X12.5
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
10YXG560M10X12.5
Part Number : 10YXG560M10X12.5
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 10YXG560M10X12.5 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 560 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 804 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Lighting Portable electronics
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Voltage Rating : 10 V
Max Operating Temperature : 105 °C