350TXW39MEFC8X45
Contact Now
350TXW39MEFC8X45
Part Number : 350TXW39MEFC8X45
More Information : 350TXW39MEFC8X45 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 8 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 39 µF
Life (Hours) : 12000 hours
Voltage Rating : 350 V
Height - Seated (Max) : 47.498 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 598 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Grid infrastructure PC & notebooks
Height : 45 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 3.5052 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 370 mA
Voltage Rating (DC) : 350 V
Max Operating Temperature : 105 °C