25YXG47M5X11
Part Number : 25YXG47M5X11
More Information : 25YXG47M5X11 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 5 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 2.0066 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 105 mA
Dielectric Material : Aluminium
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 114 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Power delivery Data storage
Height : 11 mm
Impedance : 580 mΩ
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Life (Hours) : 3000 hours
Voltage Rating : 25 V
Voltage Rating (DC) : 25 V
Max Operating Temperature : 105 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 580 mΩ