35YXG3900M18X40
Part Number : 35YXG3900M18X40
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 35YXG3900M18X40 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 3 A
Height - Seated (Max) : 42.0116 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 182 In Stock
Impedance : 12 mΩ
Tolerance : 20 %
Capacitance : 3.9 mF
Life (Hours) : 6000 hours
Voltage Rating : 35 V
Max Operating Temperature : 105 °C