16YXG330M8X11.5
Part Number : 16YXG330M8X11.5
More Information : 16YXG330M8X11.5 More Information
Mount : Through Hole
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 3.5052 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 193.6 mA
Height - Seated (Max) : 13.0048 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 958 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Lighting PC & notebooks
Impedance : 130 mΩ
Tolerance : 20 %
Capacitance : 330 µF
Life (Hours) : 4000 hours
Voltage Rating : 16 V
Max Operating Temperature : 105 °C