35PK470M10X12.5
Part Number : 35PK470M10X12.5
More Information : 35PK470M10X12.5 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 35 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 782 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Building automation Gaming
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 680 mA
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -40 °C