200KXW330M16X35
Part Number : 200KXW330M16X35
More Information : 200KXW330M16X35 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 330 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 200 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 740 In Stock
Applications : Appliances Lighting Data storage
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 1.01 A
Height - Seated (Max) : 37.0078 mm
Min Operating Temperature : -25 °C