250TXW180MCC16X30
Contact Now
250TXW180MCC16X30
Part Number : 250TXW180MCC16X30
More Information : 250TXW180MCC16X30 More Information
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 950 mA
Height - Seated (Max) : 32.512 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 847 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Medical PC & notebooks
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Capacitance : 180 µF
Life (Hours) : 12000 hours
Voltage Rating : 250 V
Max Operating Temperature : 105 °C