350TXW47MEFC10X35
Contact Now
350TXW47MEFC10X35
Part Number : 350TXW47MEFC10X35
More Information : 350TXW47MEFC10X35 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 10 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 410 mA
Voltage Rating (DC) : 350 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 238 In Stock
Applications : Datacom module Lighting Home theater & entertainment
Height : 35 mm
Features : General Purpose
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 350 V
Height - Seated (Max) : 37.4904 mm
Min Operating Temperature : -25 °C