350TXW33MEFC10X25
Contact Now
350TXW33MEFC10X25
Part Number : 350TXW33MEFC10X25
More Information : 350TXW33MEFC10X25 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 10 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 33 µF
Life (Hours) : 12000 hours
Voltage Rating : 350 V
Height - Seated (Max) : 27.5082 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 278 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Power delivery TV
Height : 25 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 310 mA
Voltage Rating (DC) : 350 V
Max Operating Temperature : 105 °C