220TXW330MEFC18X35
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
220TXW330MEFC18X35
Part Number : 220TXW330MEFC18X35
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 220TXW330MEFC18X35 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Diameter : 18 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 1.3 A
Voltage Rating (DC) : 220 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 11 In Stock
Applications : Building automation Electronic point of sale (EPOS) Wearables (non-medical)
Height : 35 mm
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Capacitance : 330 µF
Life (Hours) : 12000 hours
Voltage Rating : 220 V
Height - Seated (Max) : 37.4904 mm
Min Operating Temperature : -25 °C