URY2F220MHD1TN
Part Number : URY2F220MHD1TN
More Information : URY2F220MHD1TN More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 315 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 91 In Stock
Polarity : Polar
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 85 mA
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -40 °C