200BXF82M18X16
Part Number : 200BXF82M18X16
More Information : 200BXF82M18X16 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 18 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 82 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 620 mA
Voltage Rating (DC) : 200 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 419 In Stock
Applications : Wired networking Factory automation & control Connected peripherals & printers
Height : 16 mm
Features : General Purpose
Lead Pitch : 7.5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 200 V
Height - Seated (Max) : 18.0086 mm
Min Operating Temperature : -25 °C