10ZLH680M8X11.5
Part Number : 10ZLH680M8X11.5
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 10ZLH680M8X11.5 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Diameter : 8 mm
Impedance : 56 mΩ
Tolerance : 20 %
Capacitance : 680 µF
Life (Hours) : 8000 hours
Number of Pins : 2
Voltage Rating : 10 V
Voltage Rating (DC) : 10 V
Max Operating Temperature : 105 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 60 mΩ
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 911 In Stock
Height : 11.5 mm
Polarity : Polar
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 3.5052 mm
Case/Package : Radial
Lead Diameter : 600 µm
Ripple Current : 519.8 mA
Dielectric Material : Aluminium
Height - Seated (Max) : 13.0048 mm
Min Operating Temperature : -40 °C