UPB1C471MPD1TD
Part Number : UPB1C471MPD1TD
More Information : UPB1C471MPD1TD More Information
Mount : Through Hole
Length : 25 mm
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 7000 hours
Voltage Rating : 16 V
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 977 In Stock
Applications : Datacom module Data center & enterprise computing Enterprise projectors
Height : 12.5 mm
Diameter : 16 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 270 mA
Voltage Rating (DC) : 16 V
Max Operating Temperature : 105 °C