16YXG1000M10X20
Part Number : 16YXG1000M10X20
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 16YXG1000M10X20 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Impedance : 46 mΩ
Tolerance : 20 %
Capacitance : 1 mF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 16 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 995 In Stock
Applications : Datacom module Factory automation & control Connected peripherals & printers
Polarity : Polar
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 840 mA
Height - Seated (Max) : 21.9964 mm
Min Operating Temperature : -40 °C