100YXG680M18X35.5
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
100YXG680M18X35.5
Part Number : 100YXG680M18X35.5
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 100YXG680M18X35.5 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Impedance : 40 mΩ
Tolerance : 20 %
Capacitance : 680 µF
Life (Hours) : 6000 hours
Voltage Rating : 100 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 147 In Stock
Polarity : Polar
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 984.5 mA
Height - Seated (Max) : 37.4904 mm
Min Operating Temperature : -40 °C