250TXW100MEFC12.5X30
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
250TXW100MEFC12.5X30
Part Number : 250TXW100MEFC12.5X30
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 250TXW100MEFC12.5X30 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Diameter : 12.5 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 100 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 690 mA
Voltage Rating (DC) : 250 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 125 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Grid infrastructure Portable electronics
Height : 30 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 12000 hours
Voltage Rating : 250 V
Height - Seated (Max) : 32.512 mm
Min Operating Temperature : -25 °C