UPB2G220MHD1TO
Part Number : UPB2G220MHD1TO
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UPB2G220MHD1TO More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 200 mA
Voltage Rating (DC) : 400 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 655 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Medical PC & notebooks
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 400 V
Height - Seated (Max) : 26.4922 mm
Min Operating Temperature : -25 °C