200TXW220MEFC16X30
Contact Now
200TXW220MEFC16X30
Part Number : 200TXW220MEFC16X30
More Information : 200TXW220MEFC16X30 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 16 mm
Lead Pitch : 7.5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 12000 hours
Voltage Rating : 200 V
Height - Seated (Max) : 32.512 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 176 In Stock
Applications : Aerospace & defense Motor drives Wearables (non-medical)
Height : 30 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 220 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 1.01 A
Voltage Rating (DC) : 200 V
Max Operating Temperature : 105 °C