420BXW15MEFC10X20
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
420BXW15MEFC10X20
Part Number : 420BXW15MEFC10X20
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 420BXW15MEFC10X20 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Diameter : 10 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 15 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 420 V
Height - Seated (Max) : 21.9964 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 183 In Stock
Applications : Wired networking Pro audio, video & signage Enterprise projectors
Height : 20 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 190 mA
Voltage Rating (DC) : 420 V
Max Operating Temperature : 105 °C