50MS70.1MEFC4X7
Part Number : 50MS70.1MEFC4X7
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 50MS70.1MEFC4X7 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Diameter : 4 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 100 nF
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating (DC) : 50 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 762 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Lighting Gaming
Height : 7 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 1.4986 mm
Case/Package : Radial
Voltage Rating : 50 V
Height - Seated (Max) : 8.001 mm
Min Operating Temperature : -40 °C