63YXM22MEFC6.3X11
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
63YXM22MEFC6.3X11
Part Number : 63YXM22MEFC6.3X11
More Information : 63YXM22MEFC6.3X11 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 6.3 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 170 mA
Voltage Rating (DC) : 63 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 850 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Pro audio, video & signage Gaming
Height : 11 mm
Packaging : Tape & Box (TB)
Lead Pitch : 2.4892 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 63 V
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -25 °C