63YXM47MEFC8X11.5
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
63YXM47MEFC8X11.5
Part Number : 63YXM47MEFC8X11.5
More Information : 63YXM47MEFC8X11.5 More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 8 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 63 V
Height - Seated (Max) : 13.0048 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 779 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Grid infrastructure TV
Height : 11.5 mm
Packaging : Tape & Box (TB)
Lead Pitch : 3.5052 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 240 mA
Voltage Rating (DC) : 63 V
Max Operating Temperature : 105 °C