UZE0J220MCL1GB
Part Number : UZE0J220MCL1GB
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UZE0J220MCL1GB More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Tolerance : 20 %
Termination : SMD/SMT
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 6.3 V
Voltage Rating (DC) : 6.3 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 220 In Stock
Applications : Aerospace & defense Building automation Wearables (non-medical)
Length : 11 mm
Capacitance : 22 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 28 mA
Leakage Current : 10 µA
Height - Seated (Max) : 5.0038 mm
Min Operating Temperature : 1000 °C