25YXA330MT810X12.5
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
25YXA330MT810X12.5
Part Number : 25YXA330MT810X12.5
More Information : 25YXA330MT810X12.5 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 330 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 25 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 492 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Data center & enterprise computing Gaming
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 335 mA
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -55 °C