URY2C470MHD1TN
Part Number : URY2C470MHD1TN
More Information : URY2C470MHD1TN More Information
Mount : Through Hole
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 210 mA
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 890 In Stock
Applications : Datacom module Data center & enterprise computing Mobile phones
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 160 V
Max Operating Temperature : 105 °C