250YXA33MG412.5X20
Contact Now
250YXA33MG412.5X20
Part Number : 250YXA33MG412.5X20
More Information : 250YXA33MG412.5X20 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 33 µF
Life (Hours) : 3000 hours
Voltage Rating : 250 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 92 In Stock
Applications : Aerospace & defense Lighting Enterprise projectors
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 200 mA
Height - Seated (Max) : 21.9964 mm
Min Operating Temperature : -40 °C