250YXA2R2MEFC6.3X11
Contact Now
250YXA2R2MEFC6.3X11
Part Number : 250YXA2R2MEFC6.3X11
More Information : 250YXA2R2MEFC6.3X11 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 2.2 µF
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 250 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 348 In Stock
Applications : Datacom module Test & measurement Gaming
Polarity : Polar
Lead Pitch : 2.4892 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 30 mA
Height - Seated (Max) : 13.0048 mm
Min Operating Temperature : -40 °C