UZP1C100MCL1GB
Part Number : UZP1C100MCL1GB
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UZP1C100MCL1GB More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Length : 4.5 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 10 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 23 mA
Leakage Current : 10 µA
Voltage Rating (DC) : 16 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 372 In Stock
Applications : Appliances Data center & enterprise computing Data storage
Height : 5.3 mm
Diameter : 5 mm
Lead Pitch : 1.3 mm
Termination : SMD/SMT
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 16 V
Dissipation Factor : 0.2 %
Height - Seated (Max) : 4.5974 mm
Min Operating Temperature : -40 °C