TVX2F3R3MAD
Part Number : TVX2F3R3MAD
More Information : TVX2F3R3MAD More Information
Mount : Through Hole
Length : 21.0058 mm
Tolerance : 20 %
Termination : Axial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 315 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 573 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Pro audio, video & signage Home theater & entertainment
Height : 20 mm
Diameter : 8 mm
Capacitance : 3.3 µF
Case/Package : Axial
Ripple Current : 36 mA
Voltage Rating (DC) : 315 V
Min Operating Temperature : -25 °C