UZE1H2R2MCL1GB
Part Number : UZE1H2R2MCL1GB
More Information : UZE1H2R2MCL1GB More Information
Mount : Surface Mount
Length : 3.9 mm
Tolerance : 20 %
Termination : SMD/SMT
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 50 V
Voltage Rating (DC) : 50 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 383 In Stock
Applications : Appliances Power delivery TV
Height : 3.9 mm
Diameter : 5 mm
Capacitance : 2.2 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 13 mA
Leakage Current : 10 µA
Height - Seated (Max) : 5.0038 mm
Min Operating Temperature : 1000 °C