URU1J331MHD1TN
Part Number : URU1J331MHD1TN
More Information : URU1J331MHD1TN More Information
Mount : Through Hole
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 710 mA
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 124 In Stock
Applications : Appliances Grid infrastructure Data storage
Tolerance : 20 %
Capacitance : 330 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 63 V
Max Operating Temperature : 85 °C