URU2V100MHD1TO
Part Number : URU2V100MHD1TO
More Information : URU2V100MHD1TO More Information
Mount : Through Hole
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 110 mA
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 422 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Pro audio, video & signage Tablets
Tolerance : 20 %
Capacitance : 10 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 350 V
Max Operating Temperature : 85 °C