16YXA470MEFCT78X11.5
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
16YXA470MEFCT78X11.5
Part Number : 16YXA470MEFCT78X11.5
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 16YXA470MEFCT78X11.5 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 µF
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 16 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 106 In Stock
Applications : Wired networking Building automation Gaming
Polarity : Polar
Lead Pitch : 3.5052 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 375 mA
Height - Seated (Max) : 13.0048 mm
Min Operating Temperature : -55 °C