250YXA10MEFC10X16
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
250YXA10MEFC10X16
Part Number : 250YXA10MEFC10X16
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 250YXA10MEFC10X16 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 90 mA
Height - Seated (Max) : 18.0086 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 961 In Stock
Applications : Building automation Grid infrastructure Data storage
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Capacitance : 10 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 250 V
Max Operating Temperature : 105 °C