TVX2E221MDD
Part Number : TVX2E221MDD
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : TVX2E221MDD More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Termination : Axial
Life (Hours) : 2000 hours
Dissipation Factor : 0.2 %
Voltage Rating (DC) : 250 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 873 In Stock
Applications : Datacom module Industrial transport (non-car & non-light truck) Tablets
Length : 40 mm
Capacitance : 220 µF
Case/Package : Axial
Voltage Rating : 250 V
Dielectric Material : Aluminium
Max Operating Temperature : 85 °C