200YXA22MEFC10X16
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
200YXA22MEFC10X16
Part Number : 200YXA22MEFC10X16
More Information : 200YXA22MEFC10X16 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Height - Seated (Max) : 18.0086 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 83 In Stock
Applications : Appliances Grid infrastructure Portable electronics
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Voltage Rating : 200 V
Max Operating Temperature : 105 °C