250YXA4R7MEFCT78X11.5
Contact Now
250YXA4R7MEFCT78X11.5
Part Number : 250YXA4R7MEFCT78X11.5
More Information : 250YXA4R7MEFCT78X11.5 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 4.7 µF
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 250 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 239 In Stock
Applications : Building automation Pro audio, video & signage Home theater & entertainment
Polarity : Polar
Lead Pitch : 3.5052 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 53 mA
Height - Seated (Max) : 13.5128 mm
Min Operating Temperature : -40 °C