50YXA470MT810X20
Contact Now
50YXA470MT810X20
Part Number : 50YXA470MT810X20
More Information : 50YXA470MT810X20 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Ripple Current : 600 mA
Height - Seated (Max) : 21.4884 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 928 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Building automation Data storage
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Lead Diameter : 600 µm
Voltage Rating : 50 V
Max Operating Temperature : 105 °C