URU2D220MHD1TO
Part Number : URU2D220MHD1TO
More Information : URU2D220MHD1TO More Information
Mount : Through Hole
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 190 mA
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 469 In Stock
Applications : Aerospace & defense Test & measurement TV
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 200 V
Max Operating Temperature : 85 °C