63YXA470MCC12.5X20
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
63YXA470MCC12.5X20
Part Number : 63YXA470MCC12.5X20
More Information : 63YXA470MCC12.5X20 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 µF
Life (Hours) : 3000 hours
Voltage Rating : 63 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 139 In Stock
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 700 mA
Height - Seated (Max) : 21.4884 mm
Min Operating Temperature : -55 °C