50YXM22MEFCTZ5X11
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
50YXM22MEFCTZ5X11
Part Number : 50YXM22MEFCTZ5X11
More Information : 50YXM22MEFCTZ5X11 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 µF
Life (Hours) : 10000 hours
Voltage Rating : 50 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 266 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Grid infrastructure Tablets
Polarity : Polar
Lead Pitch : 2.0066 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 74.25 mA
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C