200TXW68MEFC10X25
Contact Now
200TXW68MEFC10X25
Part Number : 200TXW68MEFC10X25
More Information : 200TXW68MEFC10X25 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 68 µF
Life (Hours) : 12000 hours
Voltage Rating : 200 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 655 In Stock
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 430 mA
Height - Seated (Max) : 27.5082 mm
Min Operating Temperature : -40 °C