35YXA22MEFC5X11
Part Number : 35YXA22MEFC5X11
More Information : 35YXA22MEFC5X11 More Information
Mount : Through Hole
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 2.0066 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 64 mA
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 611 In Stock
Applications : Datacom module Test & measurement Tablets
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 µF
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 35 V
Max Operating Temperature : 105 °C