UZE1V4R7MCL1GB
Part Number : UZE1V4R7MCL1GB
More Information : UZE1V4R7MCL1GB More Information
Mount : Surface Mount
Tolerance : 20 %
Termination : SMD/SMT
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 35 V
Voltage Rating (DC) : 35 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 638 In Stock
Applications : Aerospace & defense Motor drives Tablets
Length : 11 mm
Capacitance : 4.7 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 18 mA
Leakage Current : 10 µA
Height - Seated (Max) : 3.9624 mm
Min Operating Temperature : -40 °C