400YXA33MEFCKC16X25
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
400YXA33MEFCKC16X25
Part Number : 400YXA33MEFCKC16X25
More Information : 400YXA33MEFCKC16X25 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 33 µF
Life (Hours) : 3000 hours
Voltage Rating : 400 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 347 In Stock
Applications : Aerospace & defense Test & measurement Enterprise machine
Polarity : Polar
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 220 mA
Height - Seated (Max) : 27.0002 mm
Min Operating Temperature : -25 °C