URU2W6R8MHD1TO
Part Number : URU2W6R8MHD1TO
More Information : URU2W6R8MHD1TO More Information
Mount : Through Hole
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 70 mA
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 699 In Stock
Applications : Appliances Lighting Tablets
Tolerance : 20 %
Capacitance : 6.8 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 450 V
Max Operating Temperature : 85 °C