UZP1H4R7MCL1GB
Part Number : UZP1H4R7MCL1GB
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UZP1H4R7MCL1GB More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Tolerance : 20 %
Termination : SMD/SMT
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 50 V
Voltage Rating (DC) : 50 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 396 In Stock
Applications : Wired networking Factory automation & control Tablets
Length : 4.5 mm
Capacitance : 4.7 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 20 mA
Leakage Current : 11.75 µA
Height - Seated (Max) : 6.2992 mm
Min Operating Temperature : 2000 °C